memory cards

İngilizce Kelime Ezberleme Kartları

İngilizce kelime ezberlemek için program kurmaya, eğitim seti satın almaya cep telefonu uygulaması indirmeye gerek yok. Sitemiz içinde farklı kelime ezberleme teknikleri ile kelime oyunu, kelime ezberleme aktiviteleri, resimli ve sesli kelime testleri, kelime alıştırmaları ve kelime bulmacaları ile kolay bir şekilde kelime ezberleyebilir ve öğrenebilirsiniz.
Peki bu İngilizce kelimeleri nasıl öğrenebilirsiniz?
Kelime ezberlemek için yöntem ve teknikleri nelerdir?

Online olarak sitemize girerek günlük ezber yapmak üzere aşağıdaki listelerden basit veya zor kelimelerden YDS kelimelerine kadar istediğiniz konuda kelime gurubunu seçin. Sonra birbirinden farklı alıştırmalarla dinleme testi, yazım doğruluk testi, bulmacalar, oyunlar ve alıştırmalarla bedava kelime ezberi yapın. Ücretsiz ve üyelik gerekmeden kelime derslerini takip ederek ezber yapabilirsiniz. Farklı aktiviteler için menüde “Aktiviteler” başlığına bakın. Benzer bir aktivite için Hafıza kartları oyunu (memory card game) bağlantısına tıklayabilirsiniz.

İngilizce resimli kelime ezberleme kartları için bağlantılar:

İngilizce kelime ezberleme kartları ile yeni kelimeler öğrenmek isterseniz aşağıdaki ilgili bağlantıya tıklayın. 90 tane kategori içinden istediğiniz bir alan ile ilgili kelimeleri, kartların arkasındaki anlamı tahmin ederek öğrenin. Ön yüzünde İngilizcesi yada kelime resmi, arka yüzünde Türkçesi olan binlerce kelimeyi ezberlemek için ideal bir alıştırmadır. Kelime kartlarına ait bu bağlantılarda aradığınız konuyu göremediyseniz mobil cihazlarda menü içinden, masaüstü bilgisayarlarda ise sağdaki arama kutucuğundan arama yapabilirsiniz.

5/5 - (6 oylama)